Yürüyüşün Önemi

İnsanın doğasında var olan yürüme eylemi bir çok hastalığın önüne geçiyor.Günlük hayatımız da arabalar yardımıza koşsa da sabahları yürüyüş yapan kişiler kendini daha formda hissediyor.Çok basit bir eylem olan yürümek kalp ritminizi düzenliyor.Fiziksel bir aktivite olan yürüyüş, kalp ve damar sağlığını koruduğu gibi, zihinsel sağlığı da korumaktadır. Daha sağlıklı bir şekilde kilo vermeye de yardımcı olan yürüyüş, ruhsal ve mental açıdan çok daha iyi hissetmenize ve zinde kalmanıza yardımcı olmaktadır.

 

Düzenli olarak yapılan yürüyüş, kemik ve kas sağlığını destekler, daha kaliteli uyku çekmenize yardımcı olur ve enerjinizi yükseltir. Yürüyüş yapmak, bazı kanser türlerine karşı riski düşürür ve dolaşım sistemi sağlığını korur.Yürüyüş yapmak hafızayı güçlendirir, stresi azaltır, tansiyonu ve kolestrolü düzenler. Beyin ve sinir sistemi sağlığını koruyan bir fiziksek aktivite olan yürüyüş, ruhu dinlendirir  vücutdaki D vitaminini destekler. 

 

Son olarak sabah veya akşam gece fark etmeksizin yapacağınız yürüyüşler sizi daha rahat hissetmenizi sağlar.Özel ekipmana gerek olmayan bir aktivitedir.Kulaklığınızı takıp saatlerce yürüyebilirsiniz.Gideceğiniz yer kısaysa araba ile gitmek yerine yürüyerek gidin ve sağlığınıza değer verin.Emin olun spor yapınca bir an dertlerinizi unutmuş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir